با شروع معاملات این هفته از بازار سهام، شاخص کل به دلیل افزایش عرضه در نمادهای شاخص‌ساز روندی صعودی پیدا کرد و همچنین شاخص هم‌وزن نیز مثبت شد.

شاخص کل کانال ۱,۳ میلیون واحدی را پس گرفت

به گزارش واحد بورس تالار شیشه‌ای، با شروع معاملات این هفته از بازار سهام شاخص کل به دلیل افزایش تقاضا در ۲۰ دقیقه ابتدایی معاملات رشد ۱,۲۵ هزار واحدی داشت و شاخص هم‌وزن نیز روندی صعودی در پیش گرفت که نشان کلیت مثبت بازار سهام است.

رشد شاخص کل بازار سهام در حالی است که در طول دو هفته گذشته روند بازار سهام در تمام روزها نزولی بوده است.

در جریان معاملات امروز بازار سهام نماد خودرو به نوعی به عنوان لیدر تقاضای زیادی دارد و در مرحله پیش‌گشایش نیز صف‌ خرید تشکیل داده بود و از طرفی نیز گروه‌های فلزی، پالایشی، پتروشیمی و بانکی نیز روند خوبی دارند و با رنج مثبت معامله می‌شوند.

به نظر می‌رسد با نزدیک شدن به انتخابات آمریکا ریسک‌پذیری بازار سهام بیشتر می‌شود و افزایش تقاضا به دلیل ارزندگی زیاد سهم‌ها به دلیل افت زیاد در دو هفته اخیر نیز بی‌تاثیر نیست.

به نظر می‌رسد در جریان معاملات از نمادهای پالایشی حمایت شد زیرا صندوق پالایشی‌یکم که متشکل از چهار نماد پالایشی است با احتساب ۳۰ درصد تخفیف نیز ۹ درصد زیان کرده است اما در جریان معاملات امروز نمادهای شتنا، شبندر، شپنا و شبریز روندی صعودی پیدا کردند و حتی نمادهای معدنی نیز مثبت شدند.

بازار سهام به نوعی با حمایت حقیقی‌ها روندی نسبتا صعودی بعد از دو هفته نزول پیاپی پیدا کرد و به نظر نمی‌رسد هیچ حمایتی از سوی دولت نسبت به این بازار صورت بگیرد، زمزمه‌هایی از تزریق یک درصد منابع صندوق توسعه ارزی به بازار سهام بود اما با گذشت یک‌ماه هنوز هیچ پولی برای حمایت از بازار سهام در کار نیست.

/تجارت نیوز

کد خبر 892

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =