علی اکبر ولایتی در خصوص شناخت از برخی وزرای پیشنهادی و ارزیابی از آنان گفت: در حوزه پزشکی دکتر عین اللهی که به عنوان وزیر پیشنهادی معرفی شده در بین افراد صاحب صلاحیت در این عرصه، در صورت کسب رای اعتماد از مجلس محترم ، از جمله مناسب‌ترین هستند.

مشاور رهبر انقلاب از کدام وزیران رئیسی حمایت کرد؟

به گزارش پایگاه خبری تالار شیشه ای به نقل از ایرنا علی اکبر ولایتی با اشاره به کابینه معرفی شده از سوی رییس جمهوری به مجلس گفت: رییس جمهوری در معرفی کابینه، دقت شایسته و تلاش‌های ارزشمندی را به عمل آوردند و تا جایی که میسر بود نوع افرادی که به عنوان وزیر معرفی شده اند از اشخاص ذی صلاح و متدین هستند. به خصوص برخی چهره‌های شناخته شده‌تر برای اینجانب در کابینه پیشنهادی مانند وزرای بهداشت درمان و آموزش پزشکی ، امور خارجه ، اطلاعات ، کشور ، میراث فرهنگی و گردشگری ، همانند بقیه متدین ، انقلابی و کارآمد هستند.

وی در خصوص شناخت از برخی وزرای پیشنهادی و ارزیابی از آنان افزود: در حوزه پزشکی دکتر عین اللهی که به عنوان وزیر پیشنهادی معرفی شده در بین افراد صاحب صلاحیت در این عرصه، در صورت کسب رای اعتماد از مجلس محترم ، از جمله مناسب‌ترین هستند.

ولایتی ادامه داد: عین اللهی که استاد تمام رشته چشم پزشکی  است، فردی متدین، انقلابی، خدمتگزار و مورد اعتماد جامعه پزشکی و عموم مردم بوده و با توجه به شرایط سختی که امروزه جهان با آن روبروست، یعنی پاندمی کرونا، ‌ وظایف معمول وزیر بهداشت جهت مقابله با این بیماری و ویروس منحوس بسیار سنگین، پیچیده تر و نسبت به موارد عادی مضاعف است و از  تمام پزشکان صاحب نظر در حوزه آموزش ، پژوهش ، درمان و پیشگیری  درخواست می‌کنم تا در صورت کسب رای اعتماد ، به ایشان کمک کنند .

وی همچنین درباره وزیر پیشنهادی امور خارجه گفت: وظایف  وزارت امور خارجه  نیز در حال حاضر، سنگین است و  شرایط امروز بسیار  پیچیده ، حساس و مهم  است زیرا جمهوری اسلامی ایران به عنوان پرچمدار انقلاب و بیداری اسلامی، در کل منطقه و جهان اسلام، وظایف سنگینی بر عهده دارد که اقتضا می کند وزیری آشنا به مسائل و پیچیدگی‌های امروز منطقه و حوزه بین الملل، به مسئولیت آن انتخاب شود.

ولایتی در ادامه امیر عبداللهیان را فردی متدین، انقلابی و بصیر خواند و ابراز امیدواری کرد وی نیز مورد حمایت دیپلماتهای کارآمد و انقلابی و کارگزاران دلسوز و صاحب نظر در سیاست خارجی قرار بگیرد.

کد خبر 5525

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =