کارگزاران باید درخواست‌های اعمال هریک از مشتریان خود را درباره اوراق اختیار فروش تبعی نمادهای وملل و ذوب حداکثر تا ساعت ۱۳روز اعمال یعنی ۲۰و ۲۴اسفندماه به معاونت نظارت بازار فرابورس ایران اعلام کنند.

موعد سررسید اوراق تبعی وملل و ذوب

به گزارش پایگاه خبری تالار شیشه ای ، رییس اداره بازار مشتقات فرابورس ایران با اشاره به نزدیک شدن به زمان سررسید اوراق ختیار فروش تبعی با هدف حمایت از سهام در نمادهای معاملاتی «وملل» و «ذوب» گفت: سرمایه‌گذاران و مشتریانی که اقدام به خرید اوراق اختیار فروش تبعی با هدف حمایت از سهام در نمادهای معاملاتی "وملل تبعی۹۹۱۲" و "ذوب تبعی۹۹۱۲" کرده‌اند باید با مراجعه به کارگزاران خود درخواست اعمال خود را ارایه کنند، زیرا تاریخ سررسید اوراق اختیار فروش تبعی وملل فردا بیستم و اوراق فروش تبعی ذوب یکشنبه ۲۴ اسفندماه است.

سپیده رستمی‌نیا با تاکید بر اینکه اعلام درخواست اعمال دارندگان این اوراق باید تا تاریخ‌های سررسید ذکر شده انجام شود، ادامه داد: در صورت عدم ارایه درخواست اعمال توسط دارندگان اوراق اختیار فروش تبعی، اوراق مذکور فاقد اعتبار خواهد بود و مبالغ پرداخت شده برای خرید این اوراق سوخت‌شده تلقی می‌شود.

به گفته رییس اداره بازار مشتقات فرابورس، کارگزاران باید به منظور پیش‌گیری از ضرر مشتریان خود، با ارسال پیامک یا از طریق راه‌های ارتباطی دیگر، دارندگان اوراق اختیار فروش تبعی را از زمان اعمال اوراق یادشده، مطلع کنند تا مانع از زیان احتمالی دارندگان این اوراق به واسطه بی‌اطلاعی آنان از زمان اعمال اوراق اختیار فروش تبعی نمادهای وملل و ذوب شوند.

رستمی‌نیا همچنین اعلام کرد که برای جلوگیری از ضرر و زیان مشتریانی که به واسطه عدم آگاهی بدون در اختیار داشتن سهام پایه اقدام به خرید اوراق فروش تبعی این دو سهم کرده بودند، مبالغ پرداختی آن بابت خرید اوراق اختیار فروش تبعی فاقد اعتبار، پس از کسر هزینه‌های معاملاتی توسط ناشران این اوراق قابل عودت به خریداران است.

وی در این خصوص تاکید کرد که صرفاً آن دسته از خریدارانی که در روز خرید اوراق اختیار فروش تبعی به واسه عدم دارایی سهام پایه، دچار ضرر و زیان شده‌اند واجد شرایط هستند و سایر دارندگان اوراق اختیار فروش تبعی که در روزهای بعد از خرید اوراق، با توجه به دلایلی اقدام به فروش دارایی پایه خود کرده باشند مشمول موضوع عودت وجوه نخواهند بود.

لاز به ذکر است بر اساس اعلام فرابورس کارگزاران باید درخواست‌های اعمال هریک از مشتریان خود را حداکثر تا ساعت ۱۳ روز اعمال یعنی ۲۰ و ۲۴ اسفندماه از طریق اتوماسیون اداری و در قالب فایل اکسل به معاونت نظارت بازار فرابورس ایران اعلام کنند. /مشرق

کد خبر 5451

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =