مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پاکسان منتهی به ۳۰ آذر ۱۳۹۹ روز سه شنبه مورخ ۱۹ اسفندماه سال جاری و با حضور بیش از ۷۶درصد سهامداران و علی ملکی عضو هیئت مدیره و معاون مجامع و امور شرکت های توسعه صنایع بهشهر به عنوان رئیس مجمع، امیرعلی نعمت اللهی مدیرعامل شرکت مدیریت صنعت شوینده، مجید امدادی از گروه سرمایه گذاری گروه صنایع بهشهر ایران و جمعی از مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره شرکت های گروه توسعه صنایع بهشهر برگزار شد.

در سال ۱۴۰۰ اتفاقات بزرگی در پاکسان رخ خواهد داد

به گزارش پایگاه خبری تالار شیشه ای ، بنابراعلام پاکسان، در ابتدای جلسه حسن بقائی مدیرعامل شرکت پاکسان و دبیر این مجمع گزارشی در خصوص اقدامات صورت گرفته در سال مالی ۱۳۹۹ توضیحاتی ارائه نمود.

ثبت رکورد پاکسان در سال مالی ۹۹

حسن بقائی مدیرعامل "شپاکسا" در توضیح عملکرد سال مالی منتهی به ۳۰ آذر ۹۹ پاکسان در جمع سهامداران گفت: در سال مالی گذشته با رشد درآمد خالص وعملیاتی این مجموعه به رشد سود خالص۳۳ درصدی دست یافت.

بقائی به برنامه ریزی های صورت گرفته در افزایش تولید اشاره کرد و یادآورشد: در سه ماهه پایانی سال مالی ۹۹، بر اساس استراتژی‌های لازم موفق شدیم تولید را به میزان قابل توجهی افزایش دهیم و در نهایت بیش از ۱۲۸ هزار تن محصول تولید کنیم.

مدیرعامل پاکسان با ابراز رضایت از روند اقدامات صورت گرفته خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی همه جانبه نه تنها با کاهش سود و درآمد مواجه نشدیم بلکه نسبت به پیش بینی اولیه سود هر سهم با رشد قابل توجهی به میزان ۲۴۸ تومان سود به ازای هر سهم در صورت های مالی محقق شد.

وی به حوزه صادرات و گسترش کشورهای مقصد صادراتی پاکسان اشاره کرد و افزود: در حوزه صادرات هم فعال بودیم و برنامه های خوبی هم برای این حوزه در دست اجرا داریم.

میزان درآمد ریالی ما در بخش صادرات رشد ۷۵ درصدی به نسبت دوره مالی قبل داشت و در حال تدوین برنامه هایی به منظور افزایش عمق حضور پاکسان در ۱۸ کشوری است که در بخش صادرات محصول به آنجا فعالیم تا فروشی پایدار توام با افزایش سهم بازار را در این بخش داشته باشیم.

بقائی ضمن اشاره به مدیریت هزینه ها در بخش دموراژ مواد اولیه وارداتی و انبار داری یادآورشد: زمینی در احمد آباد مستوفی که در گذشته متعلق به پاکسان بود و به فروش رسیده بود مجددا با قیمت مناسبی خریداری شد و به عنوان اموال پاکسان تحت تملک قرار گرفت.

سپس در اقدامی زیر ساخت های لازم در این زمین را ایجاد کردیم و انبار اختصاصی گمرک برای تخلیه مواد اولیه وارداتی فراهم شد که با این اقدام سالانه مبلغ قابل توجهی در بخش هزینه های جاری شرکت صرفه جویی می شود.

مدیرعامل پاکسان استفاده از دانش فنی پرسنل توانمند این مجموعه را از دیگر راهکارهای صرفه جویی در هزینه ها معرفی کرد و افزود: در بخش مدیریت هزینه ها و کاهش ارز بری در راستای بومی سازی ماشین آلات و تجهیزات گام برداشتیم و کاتر صابون را با استفاده از توان داخلی به خطوط تولید افزودیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به افتتاح طرح پایلوت سولفوناسیون این مجموعه یادآورشد: در حوزه تولید محصولات صنعتی هم طرح پایلوت سولفوناسیون را راه اندازی نمودیم تا مجبور به جایگزینی خطوط تولید اصلی برای این منظور نباشیم. این اقدام نیز با استفاده از امکانات موجود در راستای خلق ارزش افزوده و عدم توقف خطوط تولید عملیاتی شد.

مدیر عامل پاکسان به برنامه ریزی های صورت گرفته برای تحول تولید در سال ۱۴۰۰ اشاره کرد و افزود: سال ۱۴۰۰ اتفاقات بزرگی در پاکسان رخ خواهد داد که می توان به آغاز فاز مطالعاتی پاکسان صنعتی به عنوان یکی از طرح های جدی این مجموعه اشاره کرد.

برنامه های متفاوتی نیز برای تولید محصولات متنوع داریم و همه علاقمندان به پاکسان و محصولات این مجموعه در سال آینده شاهد رخدادهای خوبی در این مجموعه خواهند بود.

نهایی شدن افزایش سرمایه ۲۹۸درصدی، شروع اقدامات برای افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها

در ادامه این جلسه سوالاتی از سوی سهامداران در خصوص افزایش سرمایه مطرح شد که ملکی رییس مجمع و عضو هیئت مدیره شرکت توسعه صنایع بهشهر به آن پاسخ داد.

وی با اشاره به برنامه پاکسان برای افزایش سرمایه و تصمیات اتخاذ شده در این خصوص اشاره کرد و افزود: برنامه افزایش سرمایه از محل سود انباشته و آورده نقدی در دستور کار بود که سازمان بورس با این موضوع مخالفت کرد و در نظر داریم در صورت امکان سنجی های لازم افزایش سرمایه از محل صرف سهام و سود انباشته را پیش ببریم.

این افزایش سرمایه برای توسعه در بخش سولفوناسیون و خطوط تولید صابون طرح ریزی شده است.

وی ضمن اشاره به افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها افزود: این موضوع بستگی به برنامه هیئت مدیره دارد. هیئت مدیره در نظر دارد با بررسی شرایط و مساعد بودن عوامل به صورت موازی این برنامه را نیز پیش ببرد اما تمام این موارد بستگی به اخذ تاییدیه‌ از مراجع ذی صلاح دارد در حال حاضر اولویت ما نهایی کردن افزایش سرمایه ۲۹۸ درصدی از محل سود انباشته و صرف سهام است که ۱۰۰ درصد از محل سود انباشته و ۱۹۸ درصد از محل صرف سهام صورت می‌گیرد.

در ادامه این جلسه پس از استماع گزارش هیئت مدیره و نماینده حسابرس قانونی نسبت به سایر دستورجلسه مجمع تصمیم گیری شد.

این مجمع حدود ۵۰ درصد از سود پاکسان در مجمع تقسیم شد؛ یعنی به ازای هر سهم ۱۲۵ تومان بین سهامداران توزیع شد. /ایسنا

کد خبر 5446

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =