عضو هیأت رئیسه مجلس با اشاره به احضار برخی از مدیران بورس به قوه قضاییه گفت: فقط مدیران بورسی به دادگاه احضار نشده‌اند بلکه همه افرادی که در ضرر و زیان مردم در بورس نقش داشتند، از جمله افرادی حقیقی و حقوقی به دادگاه احضار شده‌اند.

پرونده متخلفان بورس در قوه قضاییه در حال بررسی است/احضار افراد حقیقی و حقوقی به دادگاه

به گزارش پایگاه خبری تالار شیشه ای ، عضو هیأت رئیسه مجلس با اشاره به احضار برخی از مدیران بورس به قوه قضاییه گفت: فقط مدیران بورسی به دادگاه احضار نشده‌اند بلکه همه افرادی که در ضرر و زیان مردم در بورس نقش داشتند، از جمله افرادی حقیقی و حقوقی به دادگاه احضار شده‌اند.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین‌شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ضرر و زیان ده‌ها هزار میلیارد تومانی مردم در بورس اظهار داشت: اتفاقاتی که در بورس افتاد خوب نبود و مردم بیش از ده‌ها هزار میلیارد تومان ضرر و زیان دیدند.

وی افزود: ضرر و زیان مردم به جیب افراد فرصت‌طلبی رفت که این افراد فرصت‌طلب هم اشخاص حقیقی بودند و هم اشخاص حقوقی.

عضو هیأت رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: ‌در حال حاضر قوه قضاییه با توجه به گزارش متقنی که مجلس شورای اسلامی در خصوص ضرر و زیان مردم در بورس ارسال کرده، تعدادی از افراد را احضار کرده و این افراد در روزها و ماه‌های گذشته در دادگاه حاضر شدند.

حاجی دلیگانی تأکید کرد: قوه قضاییه به عنوان مدعی‌العموم وارد این موضوع شد تا به نوعی حقوق تضییع شده مردم را برگرداند.

وی با بیان اینکه فقط مدیران بورسی در این پرونده احضار نشدند، گفت: همه افرادی که در ضرر و زیان مردم در بورس مقصر بودند و با کوتاهی‌های خود باعث منفعت‌طلبی عده ای در بورس شدند به دادگاه احضار شدند و پرونده آنها در حال رسیدگی است.

عضو هیأت رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: میزان ضرر و زیان مردم و اینکه چقدر از ارزش سهام مردم در بورس کم شده باید برای قوه قضاییه به صورت دقیق و مشخص اعلام شود تا دادگاه بتواند به صورت مستند و دقیق به این پرونده رسیدگی کند.

حاجی دلیگانی عنوان کرد: متأسفانه اعداد و ارقامی که در این زمینه گفته می‌شود با آنچه مردم مدنظر دارند و کارشناسان رسمی می‌گویند متفاوت است بنابراین باید به طور دقیق میزان ضرر و زیان مردم اعلام شود. /بولتن نیوز

کد خبر 5393

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =