در شروع معاملات بازار سرمایه هر سه شاخص بورس سبزپوش شدند و شاخص کل بورس تهران با صعود ۱۴ هزار و ۵۰۰ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۲۱۴ هزار واحد قرار گرفت.

صعود ۱۴ هزار واحدی شاخص بورس/ بازگشت بورس به کانال ۱.۲ میلیونی

به گزارش پایگاه خبری تالار شیشه ای ، در شروع معاملات بازار سرمایه  شاخص کل بورس سبزپوش شد و با صعود ۱۴ هزار و ۵۰۰ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۲۱۴ هزار واحد قرار گرفت و به کانال ۱.۲ میلیونی بازگشت. شاخص کل هم وزن نیز  با صعود۸۳۳  واحدی ۴۳۲ هزار و ۸۸۴ واحد را ثبت کرد.

اثرگذارترین نمادها بر شاخص

فولاد، فملی و شستا، بیش‌ترین تأثیر مثبت و نمادهای حکشتی، کاما و افق بیش‌ترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

وضعیت نمادها در ابتدای معاملات

با توجه به رشد قیمت‌های جهانی و افزایش تقاضا در دو روز متوالی در نمادهای بزرگ و شاخص، امروز هم شاهد آغازی مثبت و شروعی متعادل و پر جهش در عمده نمادها هستیم.

در گروه فرآورده‌های نفتی شاهد جهش بیش از ۴ درصدی قیمت در نماد شبندر هستبم. شپنا در قیمت ۱۲۷۶ تومان رشد نزدیک به ۵ درصد دارد و شبریز نیز پیشروی بیش از ۳ درصد را تجربه می‌کند.

در گروه خودرویی‌ها نماد خودرو در قیمت ۲۴۸ تومان با رشد بیش از ۳ درصد دارد و خساپا رشد بیش از ۲ درصد دارد و در قیمت ۲۲۶ تومان دنبال می‌شود. خگستر در قیمت ۲۹۰ تومان دنبال می‌شود.

هجوم خریداران به نمادهای پالایشی و قرار گرفتن این نمادها در آستانه سقف قیمت روزانه را نظاره گر هستیم. شپنا در سقف قیمت روزانه با صف خرید همراه شد. شبندر و شتران نیز در یک قدمی سقف قیمت روزانه قرار گرفتند. شبریز نیز از نمادهای مورد توجه گروه است که در آستانه سقف قیمت روزانه قرار گرفت.

بازار امروز همسو با روند حاکم شده در این دو روز اخیر با قدرت نمایی خریداران و افزایش تقاضا در بزرگان آغازی مثبت و پر جهش را به نمایش گذاشته است. /اقتصاد نیوز

کد خبر 5392

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =