قیمت سکه پارسیان کادویی امروز یکشنبه ۲۱ دی ۹۹ را در زیر می‌بینید.

قیمت انواع سکه پارسیان کادویی امروز یکشنبه ۲۱ دی ۹۹

به گزارش پایگاه خبری تالار شیشه ای، قیمت سکه پارسیان براساس قیمت طلا محاسبه می شود. قیمت سکه پارسیان در روزهایی که مردم دیگر توان خرید طلا و خرید سکه و نیم سکه و ربع سکه را ندارند بسیار حائز اهمیت است. قیمت سکه پارسیان ۱۰۰سوتی ۱۳۷۰۰۰ است. قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید. قیمت سکه پارسیان نیز کمی پایین تر از روز قبل مورد معامله قرار گرفت. قیمت سکه پارسیان برای کادو امروز یکشنبه ۲۱ دی ۹۹ را در ادامه خبر آورده ایم.

قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۶ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی ۴ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و سکه گرمی ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت طلای ۱۸عیار در هر گرم هم یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، قیمت طلای ۲۴عیار در هر گرم یک‌میلیون و ۵۹۸ هزار تومان و هر مثقال طلا ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

قیمت سکه پارسیان یکشنبه ۲۱ دی

قیمت سکه قیمت طلا در بازار تهران افزایش یافت به طوریقیمت طلای ۱۸عیار در هر گرم هم یک‌میلیون و ۱۴۶ هزار تومان، قیمت طلای ۲۴عیار در هر گرم یک‌میلیون و ۵۲۴ هزار تومان و هر مثقال طلا ۴ میلیون و ۹۶۵ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است. قیمت سکه پارسیان نیز کمی بالاتر از روز قبل مورد معامله قرار گرفت. قیمت سکه پارسیان برای کادو را در ادامه خبر آورده ایم. قیمت سکه پارسیان برای کادو در وزن‌های مختلف و با دو عیار ۷۵۰ و ۹۵۰ در جدول زیر قابل مشاهده است. قیمت انواع سکه پارسیان کادویی امروز پنجشنبه ۱۸ دی ۹۹ را در جداول زیر بخوانید.

نام خرید فروش
نرخ پارسیان 0/100 پارسیان ۰/۱۰۰ ۱۱۵,۰۰۰ ۱۲۱,۰۰۰
نرخ پارسیان 0/200 پارسیان ۰/۲۰۰ ۲۳۰,۰۰۰ ۲۳۸,۰۰۰
نرخ پارسیان 0/300 پارسیان ۰/۳۰۰ ۳۴۵,۰۰۰ ۳۵۵,۵۰۰
نرخ پارسیان 0/400 پارسیان ۰/۴۰۰ ۴۶۰,۰۰۰ ۴۷۲,۵۰۰
نرخ پارسیان 0/500 پارسیان ۰/۵۰۰ ۵۷۵,۰۰۰ ۵۸۹,۵۰۰
نرخ پارسیان 0/600 پارسیان ۰/۶۰۰ ۶۹۰,۰۰۰ ۷۰۶,۵۰۰
نرخ پارسیان 0/700 پارسیان ۰/۷۰۰ ۸۰۵,۰۰۰ ۸۲۳,۵۰۰
نرخ پارسیان 0/800 پارسیان ۰/۸۰۰ ۹۲۰,۰۰۰ ۹۴۰,۵۰۰
نرخ پارسیان 0/900 پارسیان ۰/۹۰۰ ۱,۰۳۵,۰۰۰ ۱,۰۵۷,۵۰۰
نرخ پارسیان 1گرم پارسیان ۱گرم ۱,۱۵۰,۰۰۰ ۱,۱۷۴,۵۰۰
نرخ پارسیان 1.1گرم پارسیان ۱.۱گرم ۱,۲۶۵,۰۰۰ ۱,۲۹۱,۵۰۰
نرخ پارسیان 1.2گرم پارسیان ۱.۲گرم ۱,۳۸۰,۰۰۰ ۱,۴۰۸,۵۰۰
نرخ پارسیان 1.3گرم پارسیان ۱.۳گرم ۱,۴۹۵,۰۰۰ ۱,۵۲۵,۵۰۰
نرخ پارسیان 1.4گرم پارسیان ۱.۴گرم ۱,۶۱۰,۰۰۰ ۱,۶۴۲,۵۰۰
نرخ پارسیان 1.5گرم پارسیان ۱.۵گرم ۱,۷۲۵,۰۰۰ ۱,۷۵۹,۵۰۰

قیمت های فروش انواع سکه های بانکی و کادویی در جدول بالا مشاهده می کنید.

نرخ‌های ارائه شده با توجه به سیاست واحد کسبی ممکن است با ۵ درصد تفاوت باشد. تمامی نرخ‌ها به تومان می‌باشد و به صورت خودکار با نوسانات قیمت طلای ۲۴ عیار تغییر می‌کند.

محاسبه قیمت سکه پارسیان به صورت آنلاین


برای محاسبه قیمت سکه در ابتدا باید بدانید که پلاکهای سکه پارسیان در وزن های مختلف و با نام های تجاری متنوع در بازار عرضه شده اند و بسته به شهر شما ممکن است وزن یا نام تجاری خاصی موجود باشد.

با این حال تنوع در این موارد خیلی اهمیت ندارد و تنها نکته ای که شما باید به آن دقت کنید وزن آن پلاک سکه پارسیان میباشد. در جدول بالا لیست انواع مختلف وزنی سکه های پارسیان درج گردیده است.

نحوه محاسبه قیمت سکه پارسیان

برای محاسبه ارزش طلای فوق ، فقط کافی است  وزن مربوطه را در قیمت هرگرم طلای ۱۸ عیار ضرب نمایید.

مثال : اگر وزن طلا ۰.۵۰۰  سوت باشد و قیمت هر گرم طلا ۳۲۳۰۰۰ تومان باشد :

۱۶۱۵۰۰ تومان = ۰.۵۰۰(سوت) * ۳۲۳۰۰۰ تومان

آیا سکه پارسیان اعتبار دارد؟

برای مدتی سکه پارسیان و یا سکه های گرمی را می توانستند با طلای ۱۸ عیار در هر مکانی مانند کارخانه، کارگاه و حتی خانه، ضرب و روانه بازار کنند و بانک مرکزی برای جلوگیری از تقلب و متضرر نشدن خریداران سکه تمام بهار آزادی که مشابه سکه های پارسیان بود دستور به عدم ضرب سکه های گرمی گرد و یا دایره ای کرد.

طبق قانون، ضرب سکه طلا به صورت انحصاری و در اختیار بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است و تولید و عرضه پلاک های طلای پارسیان، هخامنشی و پاسارگاد به صورت مدور و با عنوان سکه در نام تجاری مصنوع، غیرقانونی و ممنوع است.

همچنین رییس اتحادیه تهران در مورد اعتبار سکه های پارسیان اظهار کرد: فروشندگان تنها باید سکه‌ گرمی را بفروش برسانند که با اشکال متفاوت از سکه تمام است. سکه‌هایی که به صورت بیضی و چند ضلعی ضرب می‌شود، بنا به دستور بانک مرکزی اجازه فروش خواهند داشت. طلا فروشان موظف هستند که سکه‌های گرمی مردم که شبیه سکه تمام ضرب شده‌اند را خریداری کنند.

این نوع طلا همانند سکه های رایج از جمله: سکه بهار آزادی و یا نیم و ربع بهار آزادی دارای وزن ثابت نیستند. هر کدام دارای وزنی مجزا است که بر روی آن درج شده است. به عنوان مثال: ۵۰۰/۰ (پانصد سوت) یا ۷۵۰/ ۰ (هفتصد و پنجاه سوت) و یا ۱/۲۵۰ (یک گرم و دویست و پنجاه سوت) و در قسمتی دیگر عیار آن ثبت شده است که باید ۷۵۰ یا ۱۸ عیار را ثبت شده باشد.

توجه داشته باشید که پلاک های نام برده شده، هیچ گونه ارتباطی با بانک های فعال در کشور از قبیل پارسیان و پاسارگاد ندارد و به طور صرف از یک نام اقتباس شده است.

نکاتی که باید در خرید و فروش سکه های گرمی به آن توجه کنید:

سکه‌ها حتما باید دارای عیار ۱۸ باشند

وزن این سکه‌ها از ۲۰۰ سوت تا دو گرم است

خرید و فروش سکه‌های گرد گرمی ممنونع است و با فروشندگان برخورد می شود.

سعی کنید طلای فوق را از طلافروشی های معتبر خریداری نمایید زیرا تعدادی فرصت طلب از این موقعیت سوءاستفاده کرده و اقدام به ضرب این نوع طلا با عیار پایین نموده اند.

قیمت سکه پارسیان چگونه محاسبه می گردد؟

این نوع طلا که به دلیل شباهتی که با سکه دارد به عنوان سکه شناخته میشود که همانند سکه بهار آزادی و یا نیم و ربع بهار آزادی دارای وزن ثابت نمی باشند و هر کدام دارای وزنی مجزا میباشد که در صورت پرس بودن بر روی کاغذ آن درج گردیده است مثلا ۵۰۰/۰ (پانصدسوت) یا ۷۵۰/ ۰ (هفتصد و پنجاه سوت) و یا ۱/۲۵۰ (یک گرم و دویست و پنجاه سوت) و در قسمتی دیگر عیار آن ثبت شده است که باید ۷۵۰ یا ۱۸ عیار را ثبت کرده باشد.


شایان ذکر است که سعی کنید طلای فوق را از طلافروشی های معتبر خریداری نمایید زیرا تعدادی فرصت طلب از این موقعیت سوءاستفاده کرده و اقدام به ضرب این نوع طلا با عیار پایین نموده اند.


قیمت سکه پارسیان ۷۵۰ عیارX قیمت سکه پارسیان ۱ گرمیX قیمت سکه پارسیان به روز برای محاسبه ارزش طلای فوق ، فقط کافی است وزن مربوطه را در قیمت هرگرم طلای ۱۸ عیار ضرب نمایید که آخرین نرخ طلا را میتوانید از ستون منوی اصلی ، صفحه نخست را انتخاب و آخرین نرخ را مشاهده نمایید .

مثال : اگر وزن طلا ۰/۵۰۰ سوت باشد و قیمت هر گرم طلا ۲۷۴۹۰ تومان باشد:
۱۳۷۵۰تومان =۰/۵۰۰(سوت) * ۲۷۴۹۰ تومان

نکته : وقتی شما بخواهید طلای فوق را از یک فروشگاه طلا فروشی خریداری نمایید ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان به مبلغ فوق باید اضافه نمایید،مثلا شما قبلا در منزل از این نوع سکه ها دارید و برای یک مهمانی قصد هدیه دادن آن را داشته باشید،و یا کسی برای شما هدیه آورده است و میخواهد تخمین قیمتی برای آن داشته باشید، شما بایستی بدانید که جدای از ارزش طلای آن که وزن را در قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار ضرب مینمایید،فروشنده آن نیز به عنوان سود و همچنین اجرت ساخت سکه فوق مبلغی را دریافت مینماید که قاعدتا نباید بیشتر از ۳۰۰۰ تومان باشد(البته بستگی به فروشنده نیز دارد!)

سکه پارسیان

توجه:

 طبق قانون ضرب سکه طلا به طور انحصاری در اختیار بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است و تولید و عرضه پلاک های طلای پارسیان، هخامنشی و پاسارگاد به صورت مدور و با عنوان سکه در نام تجاری مصنوع ، غیرقانونی و ممنوع است.


همچنین پلاک های مذکور هیچ گونه ارتباطی به بانک های فعال در کشور از قبیل پارسیان، پاسارگاد ندارد و به طور صرف از یک نام اقتباس شده است.

 قیمت سکه پارسیان ۷۵۰ عیارX قیمت سکه پارسیان ۱ گرمیX قیمت سکه پارسیان به روز

برای محاسبه ارزش طلای فوق ، فقط کافی است  وزن مربوطه را در قیمت هرگرم طلای ۱۸ عیار ضرب نمایید که آخرین نرخ طلا را میتوانید از ستون منوی اصلی ، صفحه نخست را انتخاب و آخرین نرخ را  مشاهده نمایید .

مثال : اگر وزن طلا ۰/۵۰۰  سوت باشد و قیمت هر گرم طلا ۲۷۴۹۰ تومان باشد:


۱۳۷۵۰تومان =۰/۵۰۰(سوت) * ۲۷۴۹۰ تومان


نکته : وقتی شما بخواهید طلای فوق را از یک فروشگاه طلا فروشی خریداری نمایید ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان به مبلغ فوق باید اضافه نمایید،مثلا شما قبلا در منزل از این نوع سکه ها دارید و برای یک مهمانی قصد هدیه دادن آن را داشته باشید،و یا کسی برای شما هدیه آورده است و میخواهد تخمین قیمتی برای آن داشته باشید، شما بایستی بدانید که جدای از ارزش طلای آن که وزن را در قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار ضرب مینمایید،فروشنده آن نیز به عنوان سود و همچنین اجرت ساخت سکه فوق مبلغی را دریافت مینماید که قاعدتا نباید بیشتر از ۳۰۰۰ تومان باشد(البته بستگی به فروشنده نیز دارد!)

قیمت امروز سکه پارسیان چهارشنبه 5 آذر 99

توجه:
طبق قانون ضرب سکه طلا به طور انحصاری در اختیار بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است و تولید و عرضه پلاک های طلای پارسیان، هخامنشی و پاسارگاد به صورت مدور و با عنوان سکه در نام تجاری مصنوع ، غیرقانونی و ممنوع است.
همچنین پلاک های مذکور هیچ گونه ارتباطی به بانک های فعال در کشور از قبیل پارسیان، پاسارگاد ندارد و به طور صرف از یک نام اقتباس شده است.

آخرین نرخ سکه های بانکی یکشنبه ۲۱ دی ۹۹

نام نام خرید فروش
نرخ سکه امامی طرح جدید نرخ سکه امامی طرح جدید سکه امامی طرح جدید ۱۲,۱۲۰,۰۰۰ ۱۲,۱۲۰,۰۰۰
نرخ سکه نیم نرخ سکه نیم سکه نیم ۶,۳۵۰,۰۰۰ ۶,۳۵۰,۰۰۰
نرخ ربع سکه نرخ ربع سکه ربع سکه ۴,۳۵۰,۰۰۰ ۴,۳۵۰,۰۰۰
نرخ سکه گرمی نرخ سکه گرمی سکه گرمی ۲,۴۰۰,۰۰۰ ۲,۴۰۰,۰۰۰
نرخ پارسیان شمش0.5گرم نرخ پارسیان شمش0.5گرم پارسیان شمش۰.۵گرم ۷۷۲,۶۰۰ ۷۸۹,۴۰۰
نرخ پارسیان شمش1گرم نرخ پارسیان شمش1گرم پارسیان شمش۱گرم ۱,۵۴۵,۵۰۰ ۱,۵۶۳,۸۰۰
نرخ اونس ونوس 0.5گرم نرخ اونس ونوس 0.5گرم اونس ونوس ۰.۵گرم ۵۷۵,۸۰۰ ۶۰۶,۲۰۰
نرخ اونس ونوس 1گرم نرخ اونس ونوس 1گرم اونس ونوس ۱گرم ۱,۱۵۱,۶۰۰ ۱,۲۰۱,۶۰۰
نرخ اونس ونوس 2گرم نرخ اونس ونوس 2گرم اونس ونوس ۲گرم ۲,۳۰۳,۱۰۰ ۲,۳۹۴,۴۰۰
نرخ اونس ونوس 4گرم نرخ اونس ونوس 4گرم اونس ونوس ۴گرم ۴,۶۰۶,۲۰۰ ۴,۷۷۹,۸۰۰
نرخ اونس ونوس 8گرم نرخ اونس ونوس 8گرم اونس ونوس ۸گرم ۹,۲۱۲,۴۰۰ ۹,۵۵۱,۰۰۰

اصطلاحات رایج برای محاسبه قیمت انواع طلا وسکه

 لازم است با یکسری اصطلاحات و واحدها در بازار طلا و سکه آشنا شویم تا بهتر بتوانیم فرمول‌ها را درک کنیم. مهم‌ترین اصطلاحات قیمتی در بازار طلا و سکه عبارتند از:

عیار طلا و سکه

منظور از عیار طلا درصد خلوص آن است. در واقع به نسبت طلای استفاده شده در هر قطعه از جنس طلا به وزن کل آن قطعه عیار گفته می‌شود. یعنی در هر کیلوگرم از سکه یا هر نوع طلای دیگر چند گرم آن طلای خالص است. به عنوان مثال عیار سکه بهار آزادی ۹۰۰ از هزار یا بطور قراردادی ۲۲ است. یعنی در هر کیلوگرم  آلیاژی که برای ساخت سکه بهار آزادی استفاده می‌شود ۹۰۰ گرم آن طلای خالص و ۱۰۰ گرم باقیمانده سایر فلزات مانند مس، آلومینیوم و … است.

اونس طلا

هر اونس طلا یا به عبارتی یک اونس طلا برابر است با ۱۰۳۴۳۱/ ۳۱ گرم طلای ۲۴ عیار (۹۹۹.۹ از ۱۰۰۰).

مظنه طلا

منظور از مظنه طلا قیمت ۶۰۸/ ۴ گرم طلای ۱۷ عیار (یا ۷۰۵ از ۱۰۰۰) است.

نرخ برابری دلار به ریال

نرخ برابری دلار به ریال، یعنی ارزش هر واحد دلار به ریال ایران چقدر است. به بیان ساده همان قیمت دلار به ریال است که این عدد با استفاده از فرمول زیر بدست می‌آید:

مثقال

مثقال یکی از واحدهای وزنی شناخته شده برای طلا است، در واقع به ۴.۶۰۸ گرم طلا یک مثقال گفته می‌شود./راهبردمعاصر

کد خبر 3618

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =