پذیره‌نویسی سهام در دست انتشار شرکت ریل گردش ایرانیان (سهامی عام در شرف تاسیس) در نماد «حگردش» از سه‌شنبه چهارم آذرماه ۹۹ به مدت ۳۰ روز در بازار سوم فرابورس ایران انجام می‌شود اما از سهامداران این شرکت چه اطلاعاتی در دسترس است؟

۴۰۰ میلیون سهم شرکت ریل گردش ایرانیان پذیره‌نویسی می‌شود

به گزارش پایگاه خبری تالار شیشه ای در حالی که شرکت‌های ریلی مسافری با شیوع کرونا سخت‌ترین دوران اقتصادی خود را سپری می‌کنند خبر پذیره‌نویسی سهام در دست انتشار ریل گردش ایرانیان از گروه فدک در خبرگزاری‌ها مخابره شده است.

به گزارش مدیریت فرابورس امیر ایزدی معاون مالی و اقتصادی هلدینگ فدک طی نشست خبری که یکشنبه به صورت آنلاین در فرابورس ایران برگزار شد، هدف از پذیره‌نویسی سهام در دست انتشار شرکت ریل گردش ایرانیان را تامین مالی برای توسعه خدمات پنج ستاره فدک در شمال و غرب کشور عنوان کرد

وی هدف مجموعه فدک از راه‌اندازی خطوط ریلی در شمال و غرب کشور توسط شرکت حگردش را ارائه خدمت به هموطنان شمال کشور و همچنین زائران عراقی با خدمات پنج‌ ستاره برای زیارت بارگاه حضرت امام رضا (ع) عنوان کرد.

به گفته امیر ایزدی، شرکت ریل پرداز نوآفرین به عنوان مالک برند پنج ستاره فدک طی بیش از ۵ سال فعالیت خود به تکنولوژی بنگاه‌داری در حوزه گردشگری دست یافته است که در نظر دارد این مزیت را از طریق شرکت ریل گردش ایرانیان به مناطق بیشتری در کشور توسعه دهد.

ایزدی در مورد زمان ثبت شرکت ریل گردش ایرانیان، آغاز فعالیت آن و بازگشایی نماد این شرکت در بازار، اظهار کرد: پس از اتمام پذیره‌نویسی، ثبت شرکت از طریق اداره ثبت شرکت‌ها در دستور کار قرار می‌گیرد که پیش‌بینی می‌شود طی یک تا دوماه انجام شود و عملیات طراحی، ساخت واگن‌ها و عملیات بازسازی بلافاصله بعد از دسترسی به منابع پذیره‌نویسی کلید می‌خورد. همچنین پیش‌بینی می‌شود کمتر از یک سال شاهد بازگشایی نماد حگردش در بازار فرابورس باشیم.

معاون مالی و اقتصادی هلدینگ فدک در خصوص پروژه‌های شرکت ریل گردش ایرانیان به راه‌اندازی خط رشت به مشهد و خط کرمانشاه به مشهد با اهداف زیارتی و گردشگری اشاره کرد و گفت: رفت‌وآمد زوار به خصوص زائران عراقی به حرم امام رضا (ع) رقم قابل توجهی در سال است و طبق آمار سال گذشته بیش از ۲ میلیون نفر از عراق برای زیارت وارد کشور شده‌اند که حاکی از ظرفیت خوبی برای ارائه خدمات در این حوزه از طریق غرب کشور و کرمانشاه است.

معاون مالی و اقتصادی هلدینگ فدک در نهایت یادآور شد که دانش فنی مجموعه فدک در طراحی قطارهای پنج ستاره، ساخت مبلمان قطار، ارائه سرویس‌های باکیفیت از طریق رستوران‌های فدک و ... به ارتقای رضایت مسافران منجر شده و این امکانات در اختیار شرکت ریل گردش نیز قرار دارد که مسیر توسعه آن را هموار می‌کند.

از سه‌شنبه چهارم آذرماه فرایند پذیره‌نویسی ۴۰۰ میلیون سهم از سهام در دست انتشار شرکت ریل گردش ایرانیان به قیمت اسمی هر سهم ۱۰۰ تومان به روش ثبت سفارش آغاز می‌شود که اشخاص حقیقی می‌توانند تا سقف ۵ میلیون سهم و اشخاص حقوقی تا سقف ۱۰ میلیون سهم از سهام «حگردش» را ثبت سفارش کنند. حداقل سهام قابل خریداری نیز یک سهم در نظر گرفته شده است. البته مدیر این عرضه شرکت کارگزاری امین آوید و متعهد پذیره‌نویسی نیز شرکت تامین سرمایه تمدن است.

لازم به ذکر است که پذیره‌نویسی سهام یک شرکت با عرضه اولیه سهام متفاوت است و صرفا پس از ثبت شرکت و سپس گشایش نماد آن در بازار، امکان خریدوفروش سهام «حگردش» وجود خواهد داشت.

ریل پرداز سیر با نماد حریل یکی دیگر از شرکت‌هایی است که توسط هلدینگ فدک در بازار اول فرابورس فعال است. نگاهی به میزان سوددهی و ارزش سهام این شرکت می‌تواند چشم‌انداز مناسبی را از فعالیت اقتصادی این هلدینگ در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهد.

به طور کلی چهار شرکت عملیاتی اصلی زیر شاخه فدک عبارتند از: «شرکت ریل پرداز سیر» که در حوزه حمل و نقل باری فعالیت می‌کند و چند سال است در بازار فرابورس پذیرفته شده است، «شرکت ریل پرداز نوآفرین» با نام تجاری فدک که مأموریت اصلی آن توسعه گردشگری زیارتی و ارائه خدمات با کیفیت ۵ ستاره با اولویت زوار امام رضا (علیه السلام) است، «شرکت دونا آفرین فدک» که یک کترینگ غذایی بزرگ ایرانی اروپایی است و که افتتاح آن به دست آخوندی وزیر وقت راه و شهرسازی حاشیه‌هایی را بهمراه داشت و «شرکت ارزش آفرینان آتی نگر» که یک شرکت سرمایه‌گذاری است که ماموریت آن طراحی مدارهای نوین تامین مالی و سرمایه گذاری است.

کد خبر 1477

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ریل نیوز NL ۰۶:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۳
    0 0
    این همه شرکت ریلی در حال ورشکستگی! پذیره نویسی دیگه چه صیغه ایه اینام چه جیبی دارن بابا